Dub
Členové, Novinky, Tisková zpráva

Bohemia Interactive má za sebou přes dvacet let existence a postupně se vyšplhala na pozici největšího herního vývojáře v České Republice. V roce 2019 svůj úspěch stvrdila také rekordními prodejními čísly. Prodala přes 4,5 milionu kopií svých her (včetně rozšíření) a utržila tak okolo 1,5 miliardy korun. Za úspěchem studia stojí zejména vydání online survival hry DayZ, kterou studio vydalo na PC, konzolích Playstation 4 a Xbox One a celkově v loňském roce prodalo 1,1 milionu kopií. K úspěchu přispěl také titul ARMA 3, který i po šesti letech od vydání v roce 2019 prodal 2,6 milionů kopií a placených doplňků.

Studio také vydalo nový akční titul Vigor, žánrově zasazený do poválečného Norska. Na konzolích Xbox One přilákal ve free to play modelu necelých 4 miliony hráčů. Počet nových hráčů přitom neustále stoupá a studio chystá vydání titulu také na konzoli Nintendo Switch. Režim předběžného přístupu opustil i titlu Ylands, který studio vydalo v režimu free to play na PC a mobilních zařízeních.

„Rok 2019 pro nás znamenal zúročení několika let náročných příprav v podobě vývoje našich her a DLC pro PC i konzole. Díky obětavosti a nasazení všech našich kolegyň a kolegů jsme dokázali vydat v jednom roce tolik titulů, jako nikdy dříve. Právě to se projevilo na vynikajících výsledcích, které nám umožní i v příštích letech pokračovat ve vývoji nových herních zážitků,”

– CEO Bohemia Interactive, Marek Španěl.

Více informací lze nalézt také na webových stránkách studia Bohemia Interactive.

Related Posts