Pomáháme hernímu průmyslu růst

Jsme sdružením více než tří desítek herních studií v České republice a společně pomáháme rozvíjet české odvětví herního průmyslu. Od svého vzniku jsme iniciovali řadu projektů z oblasti vzdělání, zaměstnanosti, mezinárodní prezentace nebo medializace odvětví. Rozsáhlým průzkumem a sběrem dat každoročně mapujeme herní sektor.

Sdružujeme subjekty, jejichž primárním zaměřením je tvorba digitálních her. Mezi naše členy patří největší a nejúspěšnější společnosti v herním průmyslu, stejně jako začínající studia.

CHRÁNÍME ZÁJMY HERNÍCH VÝVOJÁŘŮ

Usilujeme o legislativní změny prostřednictvím Hospodářské komory ČR i Ministerstva průmyslu a obchodu. Prosazujeme priority našich členů, zasazujeme se o dotační podporu státu a řešíme projekty na podporu podnikání.

PODPORUJEME VZDĚLÁVÁNÍ

Zasazujeme se o oficiální uznání oborů herního vývoje, zlepšení studijních materiálů, kvality vzdělávání a příležitostí pro profesní rozvoj herních vývojářů.

BUDUJEME SILNÁ PARTNERSTVÍ

Umožňujeme reprezentaci českých studií na mezinárodních veletrzích, podporujeme budování obchodních i diplomatických vztahů a vznik mezinárodních projektů.

Naše projekty

Image Icon

SBĚR DAT A VYPRACOVÁNÍ STUDIE HERNÍHO PRŮMYSLU

Monitorujeme český herní průmysl a sbíráme potřebná data pro pravidelnou aktualizaci studie o stavu našeho odvětví.

Image Icon

FESTIVAL ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH HER

U příležitosti výročí vzniku Československa představujeme české a slovenské tvůrce na platformě Steam.

Financováno EU

PŘEHLED PROJEKTŮ FINANCOVANÝCH EVROPSKOU UNIÍ

Účastníme se řady projektů, které mají za cíl zlepšit podmínky v herním průmyslu, především v oblasti vzdělávání.

Buďte součástí společného úsilí

ČLENSTVÍ

Členové asociace jsou hybnou silou našeho úsilí. Udávají směr, ovlivňují dění a přímo přispívají k realizaci našich projektů

PARTNERSTVÍ

S našimi partnery společně realizujeme projekty, sdílíme informace a podporujeme medializaci herního odvětví

VÝVOJÁŘSKÝ KLUB

Členové vývojářského klubu jsou informováni o činnostech asociace, významných událostech a zajímavých příležitostech v českém herním průmyslu

Proč se stát členem

Image Icon

Aktivní účast v asociaci

Členové mohou směřovat aktivity asociace, mají volební právo, mohou být voleni do orgánů asociace a zapojovat se do pracovních skupin a také se účastnit dění v rámci Hospodářské komory.
Image Icon

Členství v Hospodářské komoře ČR

každý člen asociace se automaticky stává i členem Hospodářské komory ČR a členské příspěvky za členy hradí asociace dle platných podmínek HK.
Image Icon

Podpora účasti na zahraničních veletrzích

Při realizaci národních stánků a jiných forem podpory poskytujeme prioritní právo účasti našim členům. Organizovali jsme stánky na veletrzích Gamescom, Digital Dragons nebo korejský GStar.
Image Icon

Partnerské slevy

Prostřednictvím sítě našich partnerů poskytujeme členům slevy na tuzemské i zahraniční herní akce. V minulosti se jednalo například o Digital Dragons, Poznan Game Arena a GDS v Praze.
Image Icon

Medializace aktivit členů

Při kontaktu s médii věnujeme zvýšenou pozornost našim členům a jejich aktivitám a úspěchům. Mohou se také prezentovat v rámci kanálů asociace na sociálních sítích a webových stránkách.
Image Icon

Informační servis

Newsletter o aktivitách asociace, akcích a příležitostech v herním průmyslu. Skrze dotační radar upozorňujeme dotační programy ČR a EU. Členům poskytujeme přístup na Slack po vzájemnou komunikaci.

Z dění asociace

Naši partneři

Arkanc systems
Logofb
logo společnosti mo-cha