Lis
Asociace

Již třetí ročník akce na oslavu českých a slovenských her začíná právě tento týden. Stejně jako loni u příležitosti státního svátku 17. listopadu proběhne unikátní událost Czech & Slovak Games  week. Ta je primárně zaměřená na slevy her z lokální produkce na různých platformách, součástí jsou však i doprovodné akce jako představení chystaných her, či autorské hraní s výkladem detailů o vývoji dané hry. Celkem se do herního týdne od 14. do 21. listopadu 2022 zapojí přes 230 her od 107 vývojářských studií a u některých můžeme očekávat až 80% slevy.

Celý slevový týden startuje v pondělí 14. listopadu od 19:00 streamem pořadu Czech & Slovak Direct Showcase (trailer), který představí více než 30 chystaných nebo aktualizovaných her včetně  světových premiér a dosud nezveřejněných novinek a informací.

Primární platformy události jsou Steam a GOG.

Souhrnný přehled všech platforem, jednotlivých zapojených her i dalších informací najdete na
oficiálním webu akce https://gamesweek.net/

Organizátorem a iniciátorem akce je Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) za podpory zástupců svých členů a dlouhodobého partnerství firmy Arkance Systems, produkce pořadu Indian,  herního archivu Visiongame.cz a Slovenské herní asociace (SGDA).

Kompletní tiskovou zprávu najdete zde: Tisková zpráva

Related Posts