Srp
Asociace, Činnosti, Novinky, Tisková zpráva

V německém Kolíně nad Rýnem se od 23. do 27. srpna 2023 uskuteční největší evropský herní veletrh Gamescom. Jedná se o významnou událost, na které se setkávají odborníci, novináři i veřejnost, a pravidelně se zde představují novinky ze světa videoher.

Chybět zde nebudou ani česká herní studia, která se představí v oficiální expozici organizované naší Asociací ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Celou expozici českých firem pak realizuje společnost Veletrhy Brno. A jaké herní společnosti můžete na českém stánku potkat?

Na jedné straně to budou stálice a přední české herní společnosti jako SCS Software se svými světově úspěšnými simulátory trucků Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator, dále pak studio Keen Software House s hitem Space Engineers, které bude domlouvat nové obchodní příležitosti i pro svou sesterskou společnost GoodAI, následně brněnští MADFINGER Games, kteří v úzké spolupráci s experty na zbraně a vojáky ze speciálních operačních jednotek připravují novou FPS hru pro více hráčů poháněnou Unreal Engine 5, s ohromující grafikou a se silným zaměřením na realitu, a na závěr studio Wargaming Prague, které se proslavilo například hrou World of Tanks.

Mimo ně však na českém stánku budou vystavovat i menší startupové společnosti, které na svůj velký hit teprve čekají. Jedná se o firmy Oxymoron Games, kteří připravují svoji tahovou strategii Silence of the Sirens, studio Samdosoft se svým debutovým projektem Arch Gate, firmu SleepTeam, která po mnoha letech chystá pokračování svých legendárních Bulánků a na závěr společnost Cyber Sail Consulting, která je první konzultační herní firmou svého druhu v České republice a na veletrhu Gamescom představí portfolio svých 15 pečlivě vybraných herních titulů a technologií.

Oficiální česká expozice bude pro návštěvníky otevřena od 23. 9. v hale 4.1 na ploše D-030.

Related Posts