Srp
Asociace, Novinky, Tisková zpráva

EuroPlay Games Contest se blíží a naše asociace jakožto partner za Česko vybrala ze všech přihlášených titulů zástupce, který se již 28. srpna utká se čtrnácti dalšími tituly z ostatních zemí o přízeň diváků. Mezinárodní soutěž slibuje velkolepou oslavu videoher a herní tvorby. V průběhu unikátní show, která bude vysílána živě na kanálech TwitchYouTube, Twitter i Facebook představí soutěžní tituly divákům a ti sami rozhodnou o celkovém vítězi v rámci otevřeného hlasování na Twitteru.

Soutěž je organizována asociací UKIE (The Association for UK Interactive Entertainment) ve spolupráci s lokálními partnery zúčastněných zemí. Hlavním partnerem události je Dead Good Media, mediální agentura s bohatými zkušenostmi v oblasti herního průmyslu.

„Vždy jsme byli velkými fanoušky soutěže Eurovize a zároveň je naší prací reprezentovat skvělé hry z naší produkce, proto je nám ctí být součástí prvního ročníku soutěže EuroPlay Games Contest na letošním Gamescomu“ sdělil Stu Taylor, ředitel společnosti Dead Good Media. „Přejeme všem zúčastněným co největší úspěch… promiňte nám však drobnou předpojatost vůči soutěžícím z Anglie, kterým přejeme lepší umístění než se Anglii podařilo dosáhnout v rámci Eurovize!

Země, které se letos zúčastní, zahrnují Česko, Velkou Británii, Belgii, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Švýcarsko, Bělorusko, Ukrajinu, Bulharsko, Nizozemsko, Itálii, Španělsko a Austrálii, která je jediným neevropským zástupcem. Pro vítěze čeká zasloužená trofej, velká pozornost médií, investorů a vydavatelů a nepochybně také zviditelnění svého titulu potenciálním hráčům. Všechny soutěžící tituly budou součástí networkingové akce, kde mohou získat cenné kontakty pro budoucí spolupráci! Pokud patříte mezi zástupce médií a chtěli byste se akce zúčastnit také, kontaktujte nás na info@gda.cz.

V rámci nominací se nám přihlásilo celkem sedm titulů, ze kterých porota složená z odborníků a členů asociace vybrala jako reprezentující titul Lost Hero od studia GoldKnights

„Velmi nás těší, že asociace může být partnerem za Česko a nominovat jeden z patnácti titulů. Kreativita českých vývojářů je v zahraničí velmi dobře známá a jistě ohromí i v rámci soutěže EuroPlay.“ dodává předseda asociace Pavel Barák. „Lost Hero je velice nadějný projekt a my pevně věříme, že bude mít u diváků velký úspěch.“

Reprezentující titul může být pouze jeden, rádi bychom však dali prostor také ostatním přihlášeným – všechny projekty jsou velice zajímavé a jistě stojí za pozornost!

Přejeme všem soutěžícím mnoho úspěchů a nezapomeňte 28. srpna od 19:00 sledovat hlavní show a v hlasování podpořit svého favorita.

Více informací včetně všech přihlášených her si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách události.

Related Posts