Úno
Novinky, Tisková zpráva

Druhý ročník akce na oslavu českých a slovenských her proběhl 15-22. listopadu 2021. Unikátní akce Czech & Slovak Games Week byla pořádána tentokrát u příležitosti státního svátku 17. listopadu. Akce nabídla slevové akce na hry z lokální produkce celkem na 10 různých digitálních distribučních platformách v týdnu od 15. do 22. listopadu 2021. Celkově se do herního týdne zapojilo přes 260 her od 116 vývojářských studií, přičemž někteří nabídli své hry až s 90% slevou. Letos nově pak celý týden zahrnoval i řadu doprovodných akcí a online streamů.

Czech & Slovak Games Week startoval v pondělí 15. listopadu. Primární platformou se stal Steam pod touto stránkou, kde bylo možné sledovat streamy jednotlivých her, připravených pořadů či autorského hraní. Akce trvala až do 22. listopadu. Slevy na české a slovenské hry odstartovaly na těchto platformách: Steam, GOG,  itch.io, Microsoft Xbox, Sony PlayStation, Nintendo (Switch a 3DS), Mobilní platformy – iOS, Android, Huawei. 

Souhrnný přehled všech platforem, jednotlivých zapojených her i všech doprovodných akcí najdete na oficiálním webu akce https://gamesweek.net. Organizátorem a iniciátorem akce je Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) ve spolupráci se Slovak Game Developers Association (SGDA).

Kompletní tiskovou zprávu najdete zde: Tisková zpráva

 

Related Posts