Říj
Novinky, Tisková zpráva

Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) je partnerem nových evropských ocenění pro herní tvůrce z regionu střední a východní Evropy s devíti českými nominacemi. Ceny budou vyhlášeny a předány u příležitosti polské Poznan Game Arena / Game Industry Conference.

V sobotu 13. října budou v polské Poznani poprvé předány ceny Central & Eastern European Game Awards (CEEGA). Jde o společný projekt profesních organizací z 15 zemí, pod organizací Indie Games Poland Foundation. Každou zemi zastupuje v porotách jeden zástupce novinářů a jeden vývojář, které navrhly asociace jednotlivých zemí, stejně jako kandidáty na nominaci z lokálních her za poslední rok.

Ceny jsou udíleny v osmi kategoriích – Vizuální umění, Audio, Design, Narativita, Technologie, Skrytý klenot, Nejlepší mobilní hra a Nejlepší hra. Z dvaatřiceti ohlášených nominací patří devět nominací českým titulům Attentat 1942, Beat Saber, Chuchel, Kingdom Come: Deliverance a Under Leaves.

Slavnostní ceremoniál bude součástí tradičního polského herního veletrhu a konference Poznan Game Arena / Game Industry Conference, které proběhnou od 11. do 14. října.

Related Posts