Srp
Novinky, Tisková zpráva

Mezinárodní veletrh Gamescom v Kolíně nad Rýnem každoročně přivítá hráče, fanoušky i herní vývojáře z celého světa. Česká republika svou přítomnost posiluje také prostřednictvím národního stánku, kde se v rozmezí 20. až 22. srpna představí celkem sedm českých herních studií a jejich fascinujících titulů. Pokud máte na veletrh namířeno, nezapomeňte zavítat do sekce E-059g v hale 03.2 a stánek navštívit. 

Mezi vystavovateli se na českém stánku objeví jak zavedené společnosti jako Bohemia Interactive, vývojáři mobilních her Charged Monkey, BadFly Interactive s chystaným titulem Tauceti či úspěšní tvůrci deskových a mobilních her Czech Games Edition, tak menší či začínající studia v podobě Charles Games se svým nadcházejícím titulem Svoboda 1945, firma Gold Knights s akčním RPG Lost Hero a začínající startup Outside the Fox s unikátní kooperativní hrou Silicomrades.

Stánek vznikl ve spolupráci Asociace českých herních vývojářů a agentury CzechInvest za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Zástupci Asociace a agentury CzechInvest budou na stánku také přítomni pro případné informace o českém herním průmyslu a možnostech spolupráce s lokálním trhem.

Český národní stánek se na Gamescomu představí už podruhé a jeho popularita každoročně roste. „Jsme rádi, že čeští vývojáři mají touto cestou příležitost prezentovat se v zahraničí a do budoucna se budeme snažit rozšířit národní stánky pro herní společnosti i na veletrhy mimo Evropu.“ říká Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů.

Related Posts