Bře
GameHighEd

GAMEHIGHED je iniciativa zaštítěná programem Erasmus+ zaměřená na rozvoj mezinárodní spolupráce univerzit ve vzdělávání v oblasti vývoje her. Hlavním cílem projektu je inovace vzdělávacích programů univerzit, vytvoření otevřených vzdělávacích materiálů (OER) a doporučení pro rozvíjení znalostí v oboru.

Česká asociace herních vývojářů je jedním z pěti hlavních partnerů společně se čtyřmi univerzitami:

  • Univerzita Kazimíra Velikého v Bydhošti (Polsko, hlavní koordinátor projektu)
  • Univerzita v Jyväskylä (Finsko)
  • Univerzita Karlova v Praze (ČR)
  • Univerzita v Bahçeşehiru (Turecko)

Celkový rozpočet projektu je dvě stě tisíc amerických dolarů v průběhu tří let. Na jeho realizaci se podílíme zejména konzultační činností. Na projektu se podílí také asociace herních vývojářů Polska (IGP), asociace herního výzkumu Polska, polské herní studio Sirius Game Studio, čtvrtá sekundární škola v Bydhošti a Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU).

Všechny výstupy projektu budou pod otevřenou licencí a volně k užití pro komerční i nekomerční účely. Jedná se zejména o reporty o stavu herního vzdělávání v zapojených zemích, návrh osnov bakalářských a magisterských programů pro game design, herní vývoj a herní výzkum, příručky a doporučení pro uplatnění vzdělávacích programů a rozvoj vzdělávání pro kariéru v herním průmyslu.

V rámci projektu jsme se zúčastnili také návštěv partnerských univerzit a ve spolupráci s Univerzitou Karlovou jsme uspořádali pětidenní program pro profesory ze zahraničních univerzit. Jsme hrdí na naši účast v projektu a věříme, že významně podpoří rozvoj vzdělávání v oborech herního průmyslu.

Více informací o projektu lze sledovat na oficiálních stránkách https://gamehighed.ukw.edu.pl, včetně podrobných informací o partnerech a novinek z realizace projektu. Zájemci se mohou také přihlásit o spolupráci (podrobnější informace budou zveřejněný do konce ledna).

 

Related Posts